Левски София постигна втора победа в мъжкото волейболно първенство след чиста победа с 3:0 гейма срещу Славия, в отделните геймове 25:22, 25:23, 25:14.

С успеха "сините" се изкачиха на второ място в класирането със 7 точки, колкото има илидера Монтана.

Най-резултатен за победителите бе Венислав Антов със 17 точки, Владимир Гърков добави 14.

Черно море записа първа победа за сезона след труден успех с 3:2 при гостуването на Добруджа. В зала "Добротица" варненци поведоха с 2:0 (27:25, 25:18), но домакините изравниха след 32:20, 25:19. В тайбрека Черно море успя да спечели с 15:13 и се поздрави с победа след повече от два часа игра.

Най-резултатен в мача бе Жулиен Георгиев от Добруджа, който реализира 42 точки, но това не бе достатъчно за неговия тим. За Черно море се отличи Симеон Димитров с 22 точки.

В друга среща от третия кръг, играна тази вечер Берое постигна втора поредна победа след 3:0 над Марек Юнион-Ивкони.

Хебър (Пазарджик) се класира за груповата фаза на Шампионската лига!

Българският първенец се наложи с 3:1