Левски Волей спечели Купата на България по волейбол за мъже, след като победи в драматичен мач Арда Кърджали с 3:2 в благоевградската зала "Скаптопара".

Отборът от Кърджали, който на полуфиналите отстрани Монтана, разби съперника в първия гейм с 25:12. "Сините" заиграха по-добре и успяха да вземат инфарктно втория с 25:23, а по този начин изравниха резултата. Възпитаниците на Иван Халачев обаче отново поведоха след 25:22 в третия гейм.

Тимът на Георги Петров отново се върна в мача и докара нещата до тайбрек след 25:19 в четвъртата част. "Сините", които сразиха ЦСКА на полуфиналите, водеха с 8:7 на техническото прекъсване.

След това двата тима заиграха точка за точка, но "сините", които започнаха турнира изрусени, в крайна сметка затвориха решителната част със 17:15 и вдигнаха трофея.