Отборът на Добруджа 07 (Добрич) започна вихрено в четвъртфиналните плейофи на Суперлигата, след като спечели с 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) срещу Левски в първия мач от серията, предаде bgvolleyball.bg.

Домакините имаха повече проблеми само във втория гейм, в който Левски започна мощно и поведе с 4:0. Сините задържаха преднината си до средата на гейма, но след това домакините успяха да обърнат развоя и да достигнат до 25:20 и 2:0. С 14 точки топ реализатор на двубоя стана Симеон Александров (3 аса, 1 блокада, 56 % в нападение).

Вторият мач от серията ще се изиграе отново в Добрич, след като двата отбора се разбраха предварително всички срещи да се проведат в зала Добротица. Мач №2 е насрочен за 14 март (събота) от 18:00 ч. Играе се до две победи от три мача.

В друг мач днес пък, Арда (Кърджали) победи като гост Монтана с 3:0 (25:21, 25:23, 25:20).

Така волейболистите на Арда, които завършиха едва седми в класирането след редовния сезон шокираха втория в таблицата Монтана и то на чужд тенен. С този успех кърджалийци поведоха в серията с 1:0 победи.

С това те имат възможността след нова победа у дома да отстанят Монтана и да направят първата голяма изненада в Суперлигата още в четвътфиналите.

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) пък започнаха с успех , след като надиграха трудно с 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:23) Пирин (Разлог) в спортната зала в Сливница, където играят домакинските си мачове през този сезон.