Левски Бол записа втората си победа в Суперлигата, след като в мач от трети кръг разгроми с 3:0 (25:17, 25:18, 25:21) като гост Славия в столичното дерби в зала Христо Ботев, предаде bgvolleyball.bg.

Дербито днес изгледа националният селекционер Камило Плачи, който от няколко дни се завърна в България след кратка почивка в родната си Италия. Освен него на трибуните бе и легендата Борислав Кьосев, който дойде да гледа племеника си Златко Къосев с екипа на Сините. Сред зрителите бе и бившия национален селекционер Брунко Илиев.

Играчите на Славия започнаха по-добре мача, но след втората техническа пауза настъпи истински срив в играта на Белите (които днес бяха в черни екипи). На сервис бе Златко Кьосев, а Левски реализира 12 поредни точки, за да поведе с 1:0.

Във втория гейм Левски продължи устрема си от края на първата част и направи сериозна разлика при 14:7. 12-та точка за Сините обаче разсмя малкото зрители в зала Христо Ботев и ядоса капитанът на Белите Георги Братоев. Главният съдия Иван Момиров отсъди точка за символичните гости, но от тв повторенията се видя ясно, че националният разпределител натисна топката в блокадата на Левски и чак тогава излезе в аут. Въпреки протестите му обаче реферът не промени решението си. Това допълнително изнерви Славия и Левски дръпна с 16:8. Докрая на гейма Левски не изпусна инициативата и поведе с 2:0.

В третия гейм Левски успя да се наложи и в крайна сметка да достигне до победата в мача. Похвала заслужава основният реализатор на Левски Симеон Александров, който при 22:19 си призна, че е докоснал топката при опит за блокада на удар на Александър Горбатков. Това убягна от погледа на главния рефер и Иван Момиров поздрави Александров за честната постъпка.

Заради проблеми със състава на Славия като титуляр започна играещият треньор на тима Иван Димитров.