Левски Бол (София) спечели втория полуфинал от надпреварата за Купата на България "Бачково" - изворна вода срещу Монтана (Монтана) с 3:1 (29:31, 25:17, 25:19, 25:)

Момчетата на Северин Димитров бяха равностойни на съперника си в първия гейм, но постепенно "сините" наложиха волята си с по-ефективна атака.

Първата част започна с лек превес на Монтана и тимът от Северна България поведе с 12:9 и 16:13. Левски обаче изравни до 16:16 след атака Смилен Мляков и два блока на диагонала и Христо Цветанов. Сините дори поведоха с 17:16, но Монтана продължи да се бори и в крайна сметка спечели гейма след грешка на Мляков и ас на Венци Рагин.

Монтана започна мощно след размяната на полетата и поведе с 8:4. Столичани обаче съумяха набързо да обърнат развоя, а опитите на Северин Димитров да спре възхода на Сините и използва двете си прекъсвания още при 9:12 за Левски. Така възпитаниците на Джузепе Лорицио продължиха да налагат волята си.

В третия гейм Левски продължи доминацията си и след 4:0 на полето за Монтана се появи Цанко Цанков. Гигантът успя да запише няколко точки в актива си, но и неговите сили да обърне статуквото не стигнаха.

В четвъртата част столичани останаха сами на полето и след 16:8 и 20:12 затвориха мача с 3:1 и така днес ще се изправи срещу Добруджа 07 (Добрич), който по-рано отстрани носителя на трофея от 2013 година - Марек Юнион-Ивкони (Дупница).