След като в събота Левски победи Пирин (Разлог) на футбол, вчера "сините" се разправиха с разложкия клуб и на волейбол. В мач от седмия кръг столичани победиха като домакин с 3:0 (25:19, 25:22, 25:20). Така волейболистите на Мартин Стоев оглавиха класирането с 15 точки.

Първият гейм бе най-лесният за сините, като след първото техническо прекъсване се откъснаха в резултата. Повече проблеми имаха във втората и третата част, когато допуснаха съперника да повежда с по 3-4 точки. Левски обаче показа, че е по-класния отбор и с усилията на опитните Христо Цветанов (5 точки, 1 блокада, 50 % в атака) и Костадин Стойков (10 точки, 2 блокади, 50 % в нападение) пасивът от точки бе стопен.

Диагоналните атаки на Валентин Братоев пък останаха енигма за защитата на Пирин. Вальо бе най-резултатен с 16 точки (1 блокада, 68 % в атака). Симеон Александров добави 14 точки (1 ас, 2 блокади, 55 % в нападение).

Разпределителят на гостите Добромир Димитров опита да затрудни с каквото може„Левски, като на няколко пъти пласира отлично техничния си флот сервис. Той направи 5 точки (3 аса, 50 % в атака), отчита "Е-79". Неговите съотборници обаче не бяха на висота и логично Пирин загуби в зала „Сиконко" в столичния квартал Люлин. Единствен Йордан Желязков се опита да затрудни с нещо повече левскарите, като реализира 12 точки (1 ас, 52 % в нападение).

При 15:14 за Пирин в третата част разпределителят на домакините Георги Братоев си изпусна нервите и съдията Добри Добрев му показа жълт картон и съответно точка за отбора от Разлог. И това обаче не помогна на момчетата на Мирослав Живков да вземат нещо повече от визитата си в София.

На трибуните бе националният селекционер Камило Плачи, който стриктно си водеше записки за представянето на волейболистите на игрището. Сред зрителите за кратко се мерна и президентът на БФВ инж. Данчо Лазаров.