Волейболният Левски продължава битката за място на полуфинала в Суперлигата. "Сините" се наложиха като домакин над Пирин (Разлог) с 3:2 (24:26, 25:18, 25:19, 23:25, 15:13) в мач от 1/4-финалните плейофи.

"Сините" започнаха силно, като оформиха преднина от 2 точки. Впоследствие двата тима се догонваха непрекъснато, като лидерите се сменяха постоянно. При 18:18 Смилен Мляков реализира два поредни аса и Левски поведе. Ситуацията отново се промени - играта отново тръгна точка за точка.

Снимка 275738

Във втората част волейболистите от Разлог поведоха отначало, но след това Левски се откъсна и обърна резултата. Преднината се запази до край и домакините изравниха 1:1 гейма, отбелязва bgvolleyball.com.

Третият гейм протече под диктовката на волейболистите на Владо Николов. Домакините увеличиха аванса си на 2:1 гейма след 25:19. Те направиха по-малко грешки от съперниците си и записаха по-добро позитивно посрещане и контраатака.

В четвъртата част гостите започнаха ударно, но "сините" съумяха да изравнят. След 17:19 сервис на Смилен Мляков скъси дистанцията с волейболистите от Югозапада. Треньорът на левскарите получи жълт картон поради предявени претенции към съдиите. Тимът от Разлог запази предимството си и вкара срещата в тайбрек.

Там драмата бе пълна, а левскарите спечелиха частта и мача след 15:13 и 3:2. Така "сините" изравниха серията и всичко ще бъде решено от третата среща, която ще се изиграе в петък, в Разлог.