Левски надигра с 3:1 гейма Марек в предпоследния кръг от редовния сезон във волейболния ни шампионат при мъжете.

В отделните части резултатът беше 20:25, 25:16, 25:16, 25:20 в полза на победителите.

Левскарите бяха категоричният фаворит в този двубой, с оглед на подобреното им представяне във втората част от сезона. Но мачът не започна по начина, по който бяха очакванията на всички на трибуните. Дупничани показаха нахъсана игра в първия гейм и го взеха изненадващо с пет точки разлика.

Последваха обаче два бързи удара от страна на Левски и резултатът беше обърнат до 2:1 за домакините след два бързи гейма с по 25:16. Четвъртият гейм започна с аванс за Марек от четири точки, но в средата на частта това изоставане беше наваксано от страна на "сините".

ЦСКА надигра Арда в Кърджали

Успех с 3:1 за "червените"

Те постепенно трупаха преднина и след 25:20 и силна игра на Смилен Мляков затвориха четвъртия гейм и мача в своя полза.

След тази развръзка Левски 36 точки на шестата позиция, с равни точки с петия Хебър, който разби с 3:0 Черно море. С една точка пред тези два тима е Пирин Балканстрой, който играе с Добруджа в събота.

В последния кръг Левски е домакин на Арда.