Левски Сиконко е на една победа от титлата в мъжкото волейболно първенство. Сините се наложиха с 3-1 над ЦСКА в третия мач от финалната серия и вече водят с 2-1 над своя съперник. При успех на тима на Брунко Илиев в четвъртия двубой утре те ще гриумфират със златните медали за първи път от 2006-а година насам. Четвъртата среща започва в 17,30 ч. отново в залата на Левски в столичния комплекс "Люлин", входът за зрители е свободен.

Под въпрос за утре е един от основните посрещачи на Левски Валентин Братоев. По-малкият от двамата близнаци се контузи в края на чертвъртата част при опит за блокада срещу Рафаел Паскуал. Точното му състояние ще бъде установено по-късно тази вечер, след като на глезена му бъдат направени изследвания с ядрено-магнитен резонанс и рентгенови снимки.

С изявите си в днешния двубой волейболистите на Левски Сиконко показаха, че са си взели поуки от мъмренето, на което ги подложи Брунко Илиев минути след разгрома от "червените" в петък. "Сините" демонстрираха бомбен начален удар, стабилна игра в посрещане и защита и разнообразна атака. Над всички в мача бяха близнаците Георги и Валентин Братоеви. Юношите на Славия, които до този момент останаха длъжници на отбора си, реализираха общо 19 точки. Валентин се отчете и с  50% в посрещане и с 74% ефективност в атака.  Най-много точки за "сините" пък реализира Николай Учиков -  19, като добави и 49%ефективност в нападение.

На другия полюс бе отборът на ЦСКА. "Армейците" повториха изявите на своите съперници от петък. Миналогодишният шампион така и не успя да се приспособи към зала "Сиконко" и не демонстрира и една част от бомбения начален удар, с който затрудни съперника преди два дни.

На "червените" не вървяха и никой от останалите елементи, като съставът отстъпи в атака - 45 % срещу 61% за Левски; при посрещането - 50% срещу 51% за домакините. ЦСКА превъзхождаше единствено на блок, където записаха 10 точки срещу 7 за съперника. Страхотен мач за домакините изигра и капитанът Методи Ананиев, който завърши със 17 точки, 52% на посрещане и 70% в атака.След срещата стана ясно, че причината за по-слабите изяви на разпределителя на ЦСКА Иван Зарев е контузия в коляното. Играчът започна мача, но бе заменен принудително във втория гейм от ветерана Николай Найденов. За първи път през този сезон играчите на Левски имаха възможността да разчитат на солидна подкрепа от страна на агитката. Неприятно впечатление обаче направиха обидите на расистка основ,а отправени към диагонала на ЦСКА Филип Мейо.