Левски Бол и ЦСКА  записаха загуби днес в първенството, предаде bgvolleyball.com.

Арда (Кърджали) победи като домакин "сините" с 3:0 (28:26, 25:22, 25:15) в мач от десетия кръг на Суперлигата Бачково - изворна вода, игран в кърджалийската зала Арпезос.

С този успех тимът на Арда записа трета победа в шампионата на първата ни група, като със седем загуби и 11 точки се придвижи напред и вече е на девето място в класирането. Кърджалиици са с еднакъв актив със Славия, но изпреварват Белите за деветото място с по-добра геймова разлика. Тимът на Левски пък отбеляза шеста загуба за сезона, като с четири победи и 15 точки заема шеста позиция във временното класиране на шампионата.

Трета поредна победа записа отборът на Монтана, след като  се наложи с 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 26:24) над ЦСКА в столичната зала Васил Симов.

На поста либеро за ЦСКА започна Бойко Бонев, който замести в този мач Велизар Кьосев. Във вторник Кьосев претърпя операция на коляното и ще трябва да се възстановява известно време.

ЦСКА започна по-добре мача и успя да поведе с 1:0 след само 21 минути. Във втората част треньорът на гостите от Монтана Северин Димитров направи една промяна в стартовия си състав, като пусна Димитър Маринков на мястото на Бранимир Баев. Промяната даде резултат и Монтана натрупа аванс от самото начало и успя да изравни геймовете.

В третата част домакините започнаха по-силно и поддържаха преднина от две точки, но при второто техническо прекъсване напред в резултата се оказа отборът на Монтана. Играчите на Северин Димитров показаха отлични изяви на блокада, благодарение на което дръпнаха и с 21:16. Това им позволи и да поведат с 2:1.

Топ реализатор в двубоя стана бившият играч на ЦСКА Иван Крачев, който наниза 19 точки (1 ас, 1 блокада, 55 % в нападение). За Червените капитанът Ивайло Стефанов реализира 15 точки (4 аса, 37 % в атака).