Пирова втора победа записа отборът на Левски Сиконко на турнира в Разлог. Сините спечелиха с 3:1 дербито с домакина Пирин. Отборът обаче остана без един от основните си състезатели - Георги Братоев. Намиращият се в суперформа разпределител обърна глезен след опит за блокада в средата на втория гейм и напусна принудително полето. Така и вторият от близнаците Братоеви остана извън тима. В петък по решение на спонсора Данчо Лазаров от състава бе отстранен брат му Валентин.

На мястото на Георги срещу Пирин се появи Велислав Йонев. Младокът изигра страхотен двубой и бе с основна заслуга за победата. Най-силният елемент на Левски бе блокадата. Сините записаха 18 точки срещу едва четири на съперника. Домакините измъкнаха единствено вторият гейм като се възползваха от временното объркване, породено от инцидента с Георги Братоев. На ниво в състава на Пирин бяха единствено капитанът Благовест Катранджиев и младият Николай Пенчев. "Състоянието на Георги не е добро. Ще се опитаме да го възстановим, ако не успеем ще мислим за резервни варианти. Доволен съм от характера, който прояви отбора ми", коментира Найден Найденов. "Съжалявам за контузията на Жоро. Левски обаче показа класа. На нас ни липсва диагонал и това си личи именно в такива мачове", лаконичен бе треньорът на Пирин Мирослав Живков.

В първия ден на надпреварата в Разлог Левски би с 3:0 Черно море, а Пирин се справи с Арда с 3:1.