Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години стартира с разгром участието си на европейската квалификация в София. Младите лъвове разбиха Румъния с 3:0 (25:11, 25:17, 25:11) за 61 минути в първия си мач от турнира, който се провежда в софийската зала "Христо Ботев"

Победата дава надежди на тимът ни в така важния турнир, от който само победителят получава квота за Евроволей 2020. Старши треньорът Мартин Стоев излезе със състав: Стоил Палев, Александър Николов, Владимир Гърков, Георги Татаров, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов и либеро Калоян Вълчинов.

Волейболистите до 18 години започват евроквалификацията срещу Румъния

Момчетата на Мартин Стоев ще имат за съперници още Сърбия и Турция

Българите започнаха по най-добрия начин с три поредни точки. Благодарение на най-силното си оръжие - сервиза, "лъвовете" дръпнаха в резултата с 15:4, а в серия от седем сервиза влезе Александър Николов. До края на гейма румънците не успяха да окажат никаква съпротива и гейма приключи при резултат 25:11. България успя да продължи в същото темпо и през втората част, тръгвайки с 5:0. До края на гейма "лъвовете" доминираха и безпроблемно спечелиха частта. Шанс за изява в третия гейм получиха и останалите момчета на Мартин Стоев, като дори многото промени не попречиха да затворят и последната част на 11 точки.

Най-резултатен бе Георги Татаров с 16 точки (3 аа, 2 блокади), 13 точки добави Владимир Гърков (1 ас, 2 блокади). За съперника Алин-Флорин Йон се отчете с 10 точки.

Днес, България среща Турция в 17:00 ч., Румъния излиза срещу Сърбия в 19:30 ч.