Женският национален отбор по волейбол победи драматично в последния си мач в Лигата на нациите. Тимът на България успя да се наложи над Доминиканска република с 3:2 гейма (24:26, 25:23, 25:22, 24:26, 15:13) в среща от група 5 на турнира в Хонконг.

"Лъвиците" показаха много стабилна игра при сервис, а това беше едно от ключовите неща, които помогна за успеха на българките.

Така родните представителки приключиха позитивно в световната надпревара. Те записаха втори успех през цялото си участие в световната надпревара, но с 10 загуби и 5 спечелени точки завършиха на последното 16-о място в крайното класиране.

През този сезон няма изпадащи от Лигата на нациите, като тимът ни запазва своето участие в световния елит.

Първият гейм беше абсолютно равностоен, но при 24:24 българките допуснаха две точки и загубиха с 24:26.

"Лъвиците" успяха да обърнат за 2:1 след победа в следващите два гейма с 25:23, 25:22.

В четвъртия гейм България достигна до мачбол при 24:23, но го пропусна и загуби гейма с 24:26.

В тайбрека българките губеха с 1:4 и 5:8, но с мощни атаки на Мирослава Паскова резултатът бе изравнен при 9:9, а в заключителните моменти Ива Дудова бе безупречна на блокада и България успя да спечели с 15:13 с третия си мачбол.