Женският национален отбор по волейбол загуби с 2:3 гейма (23:25, 25:22, 18:25, 25:22, 10:15) на Тайланд в десетия си мач от Волейболната лига на нациите.

Тази седмица българките играят в Хонконг и днес изиграха напълно равностоен мач срещу азиатския тим, но негативна серия ги спря в тайбрека.

В първия гейм се стигна до 23:23 и Тайланд успя да измъкне в самия край частта след 25:23.

Във втория гейм българките поведоха с 19:15, а след 25:22 резултатът в геймовете бе изравнен.

За съжаление, тайландките водеха през цялото време на третата част и серия от точки в края му направи резултата 25:18 в полза на опонента ни.

В четвъртия гейм "лъвиците" поведоха с 15:8 точки, а Тайланд успя да стопи част от изоставането си, но до обрат не се стигна. След 25:22 мачът влезе в тайбрек.

В него обаче Тайланд поведе с 4:1 точки, но "лъвиците" ни успяха да изравнят при 7:7. Последва серия от страна на Тайланд, която нашите момичета нямаше как да стопят и тайландките спечелиха мача след 15:10.

България е на последната 16-а позиция с едва една победа и само три спечелени точки.

За България с 22 точки в мача завърши Мирослава Паскова, а Мария Йорданова и Мария Кривошийска завършиха с по 16 точки.

За Тайланд Конгьот Айчарапорн бе най-полезна с 18 точки.