Женският национален отбор по волейбол на България записа втора категорична победа в Златната европейска лига. Момичетата на Иван Петков надигра домакина Украйна с 3:0 (28:26, 25:13, 25:22) във втория мач от група В на надпреварата, изигран в Запорожие.

Така родните националки са лидер в класирането с 9 точки (3 победи)*, Украйна е втора с 5 точки (2 победи, 1 загуба). Словакия е трета с 4 точки (1 победа, 2 загуби).

България пропиля три мачбола и допусна нова загуба във волейболната Лига на нациите

"Лъвовете" отстъпиха драматично на Германия с 2:3 гейма

Двата отбора тръгнаха равностойно, след което украинките поеха инициативата. Въпреки предимството на домакините, родните състезателки се събраха, набраха инерция и направиха обрат. Подобри се цялостното представяне, въпреки това воденият от Владимир Орлов тим продължи да създава проблеми на "лъвиците". Сервисът и атаката на нашите обаче бяха ключови за крайния успех в гейма.

Украинките взеха крехка преднина и във втората част, но волейболистките на Иван Петков не дадоха възможност за нещо повече. Българките доминираха във всеки елемент, като се откъснаха от съперника и го оставиха на едва 13 точки.

Третият гейм бе изцяло под диктовката на нашите момичета. Домакините опитаха да се върнат в игра, но не успяха и националките ни се поздравиха с чист успех.

Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 20 точки (2 аса), със 17 точки завърши Гергана Димитрова (1 блокада). 12 точки реализира Емилия Димитрова (1 ас, 2 блокади). За съперника Диана Мелюкина и Катерина Дудник приключиха с по 10 точки.