Женският национален отбор на България по волейбол записа трета поредна победа в тазгодишното издание на турнира Златна лига. Момичетата на селекционера Иван Петков победиха Словакия с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) в първия си мач от втория турнир в предварителна Група В.

Срещата тази вечер се игра пред около 1000 зрители в зала "Колодрума". Тя бе първа за българските "лъвици" пред родна публика от 2 години насам.

Снимка 533514

Макар и с ограничен капацитет, пловдивските привърженици подкрепяха мощно момичетата и бяха техният 7-ми играч.

В събота от 20:30 часа отново в зала "Колодрума" е вторият двубой на България, този път срещу тима на Украйна.

Любо Ганев: Идват най-важните дни за нашите дами

"Много съм радостен, че точно в Пловдив започва голямото ни пътешествие в годината на женския волейбол"

Волейболистките ни доминираха над съперника във всички елементи. Това позволи на Иван Петков да пусне в игра повече състезателки. Единствено в първата част имаше известно напрежение, но след това нашите показаха класа и поведоха с 18:12. Това вдъхна спокойствие и България взе гейма.

Въпреки рокадите и появата на повечето от младите момичета на терена, изненади нямаше. В следващите две части България запази своето предимство и се поздрави с крайното 3:0 след отлична атака на Мирослава Паскова. Двубоят продължи 73 минути.