Вицешампионите от КВК Габрово започнаха с лека победа участието си в плейофната фаза на Суперлигата. Момчетата на треньора Любомир Герасимов отнесоха Арда Кърджали с 3:0 (25:18, 25:14, 25:18) пред около 800 зрители в зала "Орловец".  Габровци имаха известни проблеми само в първия гейм, когато позволиха в началото му на съперника си да поведе. Те обаче бързо си върнаха водачеството и спечелиха първата част. В следващите две такива проблеми нямаха.

Най-полезен за габровският тим стана капитанът Красимир Стефанов с 16 точки (3 блока, 2 аса и 48% ефективност в атака), а Костадин Стойков добави още 12 точки (1 блок, 79% ефективност в атака, 53% позитивно и 35% перфектно посрещане) за победата. За кърджалийци Димитър Калчев завърши със скромните 9 точки.

Така габровци поведоха с 1:0 победи в плейофната серия, която се играе до 2 успеха от 3 срещи. Вторият мач между двата тима е в събота (22 март) от 18,00 часа в Кърджали.