Волейболният вицешампион на България КВК Габрово записаха измъчена победа в първия мач от 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на ЦЕВ. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов надделяха много трудно и драматично над турския Малийе Мили Пиянго (Анкара) с 3:2 (25:23, 14:25, 25:23, 23:25, 15:13) в първата среща, играна тази вечер в препълнената с над 2000 зрители зала "Орловец" в Габрово.

Двубоят бе изгледан на живо от президента на БФВ инж. Данчо Лазаров, вицепрезидента Иван Тодоров, генералния секретар на родната централа Станислав Николов, както и от Мартин Стоев, който е треньор на румънския шампион Томис (Констанца), който ще играе с победителя от тази двойка в т.нар. "Чалъндж" кръг. Реваншът е следващата сряда (22 януари) от 18,00 часа българско време в турската столица. Габровци трябва да търсят задължителен втори успех с какъвто и да е резултат, за да продължат напред, а при загуба с 2:3 гейма ще се играе т.нар. "златен" гейм.

Габровци започнаха отлично петия решителен гейм и поведоха с 8:3 и 11:7. Тогава настъпи критичният момент в мача. Турците успяха да изравнят за 13:13. Все пак КВК Габрово измъкнаха тайбрека с 15:13 след техничен блок-аут на Костадин Стойков и грешка в атака на Гьоргиев от Малийе, а с това и мача с 3:2.

Над всички в габровския тим бе Станислав Петков със страхотните 29 точки (2 блока, 1 ас, 53% ефективност в атака, 52% позитивно и 27% перфектно посрещане) за победата. За отбора на Малийе македонският национал и капитан на тима Никола Гьоргиев заби 35 точки (2 блока, 1 ас и 49% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за победата.