Италианският Кунео на Владимир Николов и селекционера на националния отбор Силвано Пранди спаси поне засега сезона в първенството на серия А1. Тимът би с 3:1 Монтекиари в решителния трети мач от четвъртфиналната серия между двата тима.

С успеха Николов и съотборниците му намалиха на 2-1 резултата в серията и запазиха шансове за участие в полуфиналите. Четвъртият мач е в събота в „Паладжордже" в Монтекиари. При нова победа на Кунео, тимът ще е домакин и на петия двубой заради третото си място в редовния сезон.

Българският национал се нагърби с отиграването на всички важни топки в срещата и се отчете с 20 точки (пет аса, 1блокада) и 47% успеваемост в атака. За най-полезен пък бе избран резервният разпределител Марко Нути, който се появи на полето в третия гейм.