Италианският Бре Банка Ланути (Кунео), в който играе българинът Цветан Соколов, хвърли бомбата в четвъртфиналите на турнира на Шампионската лига по волейбол.
В мач реванш волейболистите от Кунео надиграха пред собствената си публика италианския шампион  Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:2 (25:17, 25:19, 22:25, 21:25, 15:8), с което изравниха резултата на 1:1 победи. В решителния "златен гейм" те отново бяха по-добри и се наложиха с 15:7.

Отново невероятен мач направи Цветан Соколов. Той беше най-резултатен за отбора си като заби 22 точки (3 аса, 4 блокади, 44 % в нападение), а в решаващия "златен гейм" бе неотразим за отбраната на Лубе. По 18 добавиха съотборниците му Олег Антонов (2 аса, 1 блокада, 52 % в атака) и белгийският капитан Вут Вайсманс (4 блокади, 50 % в нападение).

За гостите от Мачерата, които загубиха втори важен мач в рамките само на няколко дни след поражението от Итас Диатек Трентино (Тренто) в Серие А1, Иван Зайцев (3 блокади, 29 % в нападение) и холандецът Дик Кой (2 блокади, 46 % в атака) направиха по 15 точки.

В другия четвъртфинал вчера актуалният носител на титлата Зенит (Казан) нямаше проблеми срещу сънародниците си от Динамо (Москва). Възпитаниците на Владимир Алекно постигнаха втора победа с 3:0 (25:23, 25:18, 25:22) и с 2:0 победи се класираха за финалната четворка.

Най-резултатен за Зенит бе американецът Матю Андерсън, който заби 19 точки. Капитанът Максим Михайлов добави още 18 точки. За Динамо се отличи Павел Круглов с 18 точки.

На полуфинал волейболистите на Кунео ще срещнат силния полски тим на ЗАКСА (Кенджежин-Кожле), който пък елиминира турския Аркас (Измир). В другия полуфинал домакинът Локомотив (Новосибирск) ще излезе срещу актуалния носител на титлата Зенит (Казан).

Мачовете от финалната четворка ще се играят в руския град Омск на 16-ти и 17-ти март (събота и неделя).