Тимът на Куба започна с победа като гост участието си в тазгодишното издание на Световната лига по волейбол за мъже.

Отборът на треньора Гарсия Роберто се наложи като гост над Южна Корея с 3:1 гейма, (25:23, 25:16, 21:25, 25:21).

Двата тима са в група "D", в която е и българския отбор.

Тимът на треньора Мартин Стоев започва турнира с домакинство на дебютанта в Лигата Египет.

Първият мач е в събота от 17,30 часа в Двореца на спорта във Варна.

Кубинците, които се очаква да бъдат основният съперник на българите за първото място в групата, спечелиха мача, който се игра пред 2 700 зрители, за 1 час и 42 минути.

Домакините бяха напълно равностойни в първата част,  която загубиха, както и  в третата, която успяха да вземат.

За кубинците с по 16 точки се отличиха Поей Ромеро Райдел, който стана и играч на мача, и Хуанторена Портуондо Османи.

За тима на Корея най-резултатен, също с 16 точки, бе Куонг-Со Лий.

В мачове от група "А" Съединените Щати победиха като домакини Полша с 3:1 гейма, а Япония надигра, също у дома, състава на Сърбия и Черна гора с 3:0 гейма.

В група "В" Финландия победи в къщи Португалия с 3:0 гейма.