Добруджа 07 (Добрич) нанесе първа загуба на ЦСКА в Суперлигата. Волейболният шампион на България при мъжете спечели с 3:1 (27:25, 15:25, 25:23, 25:20) при гостуването си от 10-ия кръг в София в зала "Васил Симов".

Възпитаниците на треньора Мирослав Живков сложиха край на серията от 9 поредни победи на "червените", които отстъпиха първото място във временното класиране на Монтана.

Тимът от Добрич спечели трудно първия гейм с 27:25, но загубиха категорично с 15:25 във втората част. Ключов се оказа третият гейм, в който "червените" на няколко пъти повеждаха, но гостите все пак спечелиха с 25:23.

В четвъртата част Добруджа 07 поведе със 7:1 и до края не изпусна комфортния си аванс, за да се поздрави с победата.

След осмия си успех за сезона шампионите са трети с 23 точки. ЦСКА е на втора позиция с 25 точки след 9 победи и 1 загуба.