Капитанът на българския национален отбор по волейбол Пламен Константинов спечели Суперкупата на Гърция със своя отбор Ираклис. Шампионите от Солун победиха в драматичен двубой Панатинайкос в Лариса с 3:2 (16:25, 25:20, 16:25, 25:16, 15:13), след 2,20 часа игра.

ПАО спечели първия гейм с убедителното 25:16. За този успех допринесоха отличните атаки на германския национал Бьорн Андрае, докато Ираклис разчиташе основно на Пламен Константинов.

В началото на втория гейм колумбийския волейболист на Панатинайкос Либерман Агамес излезе от игра и "зелените" загубиха предимството си. Благодарение на отличните сервиси и атаки на Константинов Ираклис спечели втората част с 25:20 .

В резултат на по-постоянната си игра волейболистите на Панатинайкос спечелиха третия гейм с 16:25. Отборът Ираклис се мобилизира и до средата на четвъртия гейм шампионите на Гърция водеха с 13:6. Константинов и компания затвориха гейма при 25:16. Така Ираклис стигна до тай-брека, който спечели трудно с 15:13, след като губеше с 1:5.

Гибона и компания спечелиха за втори пореден сезон Суперкупата на Гърция, след като взеха трофея и през 2007година.