Белгийският Кнак Рандщат Рьозеларе излезе начело във временното класиране на Група "С" на европейската шампионска лига "Индезит" по волейбол за мъже, след като записа втора поредна победа. Кнак надигра полския СКРА (Белхатув) с 3:1 гейма и еднолично оглави подреждането в таблицата.

Българският национал Евгени Иванов игра цял мач за СКРА и завърши с 6 точки (4 атаки и 2 блока). Най-резултатен в мача бе Иван Маркес от Кнак Рандщат с 30 точки, 20 точки има Бен Харди. За СКРА (Белхатув) лидер отново е Мариуш Влазли с 24 точки, Пьотр Грушка е с 15. В другата среща от групата Еон Хотволейс победи Олимпиакос Пирея с 3:1 гейма като домакин.

От 17 часа днес Левски Сиконко ще има възможността също да запише втора победа в групата - след успеха с 3:0 на Еон Хотволейс - ако успее да надделее над италианския шампион Лубе Банка Мачерата. Мачът е от 17 часа в столичната зала "Универсиада", а входът е свободен.

Срещи от втория кръг на предварителна Група С на европейската шампионска лига "Индезит" по волейбол за мъже:

Еон Хотволейс Виена - Олимпиакос Пирея - 3:1 (25:20, 25:21, 16:25, 26:24)
Кнак Рандщат Рьозеларе - СКРА Белхатув - 3:1 (23:25, 25:22, 30:28, 25:20)