Матей Казийски беше с основен принос за класирането на неговия Енерджи Ти Ай Диатек (Тренто)  за полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Момчетата на българския треньор Радостин Стойчев надделяха много трудно и драматично като гости над белгийския Кнак (Рьозеларе) с 3:2 (25:16, 17:25, 19:25, 25:20, 15:6) в срещата-реванш от четвъртфиналите.

Така след две трудни победи с по 3:2 гейма трентинци се класираха за полуфиналите на турнира. Там Казийски и компания ще срещнат полския ЗАКСА (Кенджежин-Кожле), който отстрани испанския КАИ (Теруел) след победи с 3:0 и 3:1 гейма. Двете срещи са на 24 март (вторник) и 28 март (събота), като Тренто ще има домакинско предимство в реванша.

Трентинци започнаха отлично и  взеха убедително първия гейм с  25:16. Домакините от Кнак реагираха мигновено и с много силна игра спечелиха следващите два гейма.

Изправени пред заплахата от изпадане волейболистите на Тренто затегнаха редиците си. Въпреки това четвъртият гейм вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:15 в тяхна полза. След това Тренто наложи превъзходството си  и изравни резултата с 25:20.

Петият решителен гейм тръгна равностойно до 5:5, след което благодарение на супер играта на Матей Казийски и ефективната блока на Соле Тренто го спечели с разгромното 15:6, а с това и мача с 3:2.

Матей Казийски изигра страхотен мач за Тренто и бе над всички с 26 точки (2 блока, 65% ефективност в атака, 52% позитивно и 33% перфектно посрещане) за победата. За тима на Кнак Матайс Верханеман реализира 19 точки (3 блока, 57% ефективност в атака, 67% позитивно и 31% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха.