Националите ни по волейбол Матей Казийски и Теодор Салпаров спечелиха бронзовите медали в Шампионската лига.

Техният отбор Динамо (Москва) победи в среща за третото място Лубе Банка Мачерата (Италия) с 3:0 гейма (25:18, 25:23, 25:18).

Много силно за Динамо игра Казийски, който отбеляза 13 точки и бе най-резултатен за руския отбор.

Във финала днес Фридрихсхафен спечели европейската шампионска лига "Индезит" по волейбол за мъже, след като победи френския Тур с 3:1 гейма.

Тур изненадващо стигна до спора за титлата, след като на полуфинала се наложи над фаворизирания отбор на Динамо (Москва), който е и домакин на финалната четворка. Фридрихсхафен победи Мачерата и излезе на финал, но мненията на специалистите бяха, че французите са с по-големи шансове за златните медали.

Тур триумфира в турнира през 2005 година, когато Владимир Николов осигури победата над Ираклис и беше избран и за най-полезен играч във финалната четворка. Шампионското самочувствие на французите обаче бързо беше смачкано и още в първия гейм Фридрихсхафен притисна съперника си с много силен начален удар и спечели с 25:20.

В целия мач германците реализираха цели 9 аса, а три от тях отбеляза диагонала Йохен Шопс. Националът беше неудържим в атака и завърши двубоя с 30 точки, а с 19 остана Роберт Хупка. За Тур 19 има Хишем
Гемади.

Фридрихсхафен имаше смазващо предимство в атака и реализира цели 61 процента от опитите си срещу 47 процента за французите. Това се оказа и решаващо за крайния изход на мача.