Отборът на Казанлък (Казанлък) победи като домакин ЙЕБ (Шумен) с 3:0 (25:11, 25:19, 25:19) в мач от втория кръг на дамското ни първенство - НВЛ-жени Демакс+, който се игра в спортна зала "Багира" в Казанлък.

Така Розите постигнаха първи успех в шампионата, като записаха 3 точки в актива си. А преди официалното начало на двубоя между Казанлък Волей и ЙЕБ (Шумен), ръководството на домакините привества двата отбора с рози, с които им пожела добра игра в мача и успешен сезон в парвенството.

Домакините наложиха своето надмощие още от самото начало на мача. Със силен начален удар и добре организирана игра на блокада, Казанлък затвори с внушителния резултат от 25:11. Домакините продължиха своята доминация на терена и през началото на втория гейм. Шуменки продължаваха да играят на приливи и отливи, което им коства и втория гейм загубен с 25:19.

Оспорваност в имаше мача само в третата част, като шуменки успяха да поведат в резултата за първи път в мача. Но Розите не позволиха водачеството им да продължи за дълго и отново върнаха доминацията си. До края на мача Шумен постоянно се опитваше да догонва в резултата, но домакините успяха във важните моменти да показат своите възможности. Така Казанлък затвори гейма с 25:18, а с това и мача.

Реализатор за победата на Казанлък бе Веселина Григорова с 22 точки. Тереза Иванова добави 11 точки за успеха.

За Шумен най-резултатна бе Росица Кирилова с 13 точки.