Марица (Пловдив) започна участието си в новото първенство на Национална волейболна лига Демакс с категоричен домакински успех. В съботния следобед в зала "Сила" шампионките надиграха гостуващия Славия (София) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:16) за 63 минути и заеха второто място във временното класиране, след вицешампионките от Казанлък Волей (Казанлък), които вчера победиха Перун (Варна) като гости с още по-убедителен резултат.

Мачът започна равностойно и Славия дори успя да поведе с две точки в резултата. След 5:6 обаче Марица записа пет поредни точки със Силвана Чаушева на сервис и дръпна напред. Диагоналът на пловдивчанки бе във вихъра си и в нападение и с общо осем точки в гейма помогна на домакините да го спечелят с 25:17. Жълто-сините влязоха във втория гейм с бързо 3:0, но позволиха на Славия да се върне в гейма и да намали разликата само на точка. Все пак, с по-добра игра в атака, Марица отново поведе с голяма преднина, а старши-треньорът Борислав Крачанов си позволи да направи редица смени, които не промениха хода на частта, и подопечните му я затвориха при ново 25:17. Рано в третия гейм софиянки реализираха серия от три точки за 5:4 и това беше последният път в мача, когато те бяха напред в резултата. Много добре в тази част работеше блокадата на пловдивчанки и именно с успешна такава на Дима Ушева двубоят бе затворен при 25:16.

Ушева завърши срещата с пет точкови блокади и с общо 10 точки бе една от трите волейболистки, достигнали двуцифрен актив в мача. Топреализатор стана Силвана Чаушева с 20 точки, следвана от съотборничката си Александра Миланова с 12.

В следващия си мач от НВЛ Марица отново ще домакинства в зала Сила. Съперник на шампионките следващата събота от 16:00 б.в. ще бъде отборът на третия в таблицата ЦСКА.

Ивелина Монова е новият капитан на Марица (Пловдив)