Селекционерът на женския национален отбор по волейбол Иван Петков, бе щастлив след победата на "лъвиците" с 3:0 гейма над Испания.

"За нас е важно във всеки един мач да побеждаваме. Да даваме най-доброто от себе си като отбор и колектив. Ние не правим разлика срещу кой отбор играем, ние имаме респект към всеки съперник. Подготовката за всеки един мач е като за финал. Всички мачове са важни и ние трябва да даваме най-доброто от себе си. Винаги опитваме да подготвяме отбора по най-добрия начин за всеки съперник.

Днешният ни съперник бе добре организиран, който има своите качества като състезателки. Те играят бързо, имат техника, но ние ги превъзхождахме като опит, но имат други достойнства, които успяхме да неутрализираме през по-голямата част от мача", каза Петков минути след мача с Испания.

"Лъвиците" сразиха Испания и си резервираха място на осминафиналите на Евроволей 2021

Чиста победа с 3:0 за българските момичета!