Отборът на Итас Диатек Трентино, в който играят националите Матей Казийски и Цветан Соколов, а треньор е Радостин Стойчев е новият носител на Купата на Италия. На финала съставът се наложи с 3:1 на Бре Банка Ланути Кунео на Владимир Николов.

Двубоят се игра в залата в малкото курортно градче Монтекатини Терме. Един от най-популярните СПА-центрове в Европа се представи като изключителен домакин на волейболните сблъсъци от финалната четворка през този уикенд. Днес залата бе пълна до краен предел като основно място в нея заемаха колоритните агитки на Тренто и Кунео. В тази на Тренто се видя и българския флаг с имената на Матей Казийски и Цветан Соколов върху него.

Самият двубой пък предложи волейбол на много високо ниво. И тримата български волейболисти се появиха на терена като Матей и Владо бяха титуляри, а Цецо влизаше като смяна в състава на победителите. Матей се отчете с 19 точки (4 аса, 1 блокада), Цецо не успя да запише точка. В състава на Кунео Владо бе най-резултатен с 20 точки (3 аса, 1 блокада). С успеха тази вечер Тренто си гарантира участие в Шампионската лига и през следващия сезон.

Отличието е второ за Итас през този сезон. През ноември Радостин Стойчев изведе тима си до златните медали на световното клубно първенство. Купата на Италия пък бе единственият трофей, който Тренто не бе печелил в историята си. До края на спортно-състезателния сезон тимът на тримата българи може да вземе още два трофея - шампионската титла на страната и тази в Шампионската лига. Тренто е лидер във временното класиране на серия А1, а в първите плейофи на Шампионската лига играе с Кнак Рьозеларе.

Преди финала за купата на страната в серия А1 се състоя и този за трофея в по-долната дивизия. Той стана притежание на М.Рома волей на Виктор Йосифов. Столичани го спечелиха след 3:0 срещу Болоня. Йосиов се отчете с девет точки.