Италия стана вторият отбор след Сърбия, класирал се за финалната шестица на 18-то дамско Световно първенство по волейбол. "Скуадра Адзура" се представя впечатляващо и победи Русия с 3-1 (22-25, 25-20, 25-18, 25-20). Това е осми успех за италианките, които имат общо само три загубени гейма в турнира.

България победи Тайланд в маратонски мач на Световното в Япония

"Лъвиците" показаха по-здрави нерви в тайбрека

Рускините бяха равностойни, но контузии на основни техни волейболистки им попречиха да разгърнат възможностите си. Те утре имат последен шанс за попадане сред най-добрите в директен мач с Китай.

В група "E" Бразилия остана в борбата след петгеймова победа срещу Холандия. Южноамериканките се представят слабо спрямо реномето си, но успяха да пречупят в петия гейм непобедените досега "лалета". Този резултат осигури място на Сърбия сред най-добрите, защото бразилките вече нямат шанс и на теория да изместят нашите западни съседки, които до сега нямат загубен гейм в Япония.

САЩ могат също да си осигурят място на финалите след победа в късния мач срещу Китай.