Отборите на Италия и Сърбия се класираха директно за четвъртфиналите на дамския Евроволей 2017. Двата отбора ще изчакат да се изиграят плейофите: Беларус - Чехия и Холандия - Хърватия, за да научат следващите си съпернички.

България с втора поредна победа на Европейското първенство

Победоносното българско хоро в Баку продължава - "лъвиците" оцеляха след драма с Турция

Момичетата на Иван Сеферинов триумфираха с 3:2 гейма

Вчера приключиха срещите от група "B" и група "D", след които отпаднаха тимовете на Унгария, Грузия и Белгия. Грузинките бяха подчертано най-слабият отбор на първенството, играещи единствено благодарение на домакинството си. Те успяха да завършат само 11 атаки в мача си срещу Беларус. Белгийките имаха нещастието да попаднат в една от двете силни групи на турнира и загубиха и трите си срещи с 1:3 гейма.

Днес ще завършат и мачовете от група "A" и група "C", където са българките. В тези потоци се играе четири дни, защото се използва една зала в Баку. Нашите ще играят пряк мач срещу рускините за място на четвъртфинал. Украйна и Турция ще определят кой ще продължи в плeй-оф и кой ще си стегне багажа.

Съперникът на момичетата на Иван Сеферинов в следващия кръг ще бъде излъчен от групата на домакините от Азербайджан. Българките могат да се срещнат с Германия в сряда при загуба от Русия. Ако "лъвиците" спечелят днешния си мач от 14:30 часа, те ще играят чак в четвъртък с победителя от двубоя на Полша срещу третия от нашата група. Има възможност Германия да се изкачи нагоре и да промени схемата при победа днес над Азербайджан.

Снимка 314279

Източник: cev.lu

Резултати и класирания от третия ден на дамския Евроволей 2017:

Група "А" (Баку):
Азербайджан - Полша 3:0 (25-14, 25-21, 25-23)
Германия - Унгария 3:1 (25-21, 19-25, 25-21, 25-18)
Класиране: 1. Азербайджан 2 поб  6 тчк, 2. Полша 2  5, 3. Германия 1 1, 4. Унгария 0 0.

Група "B" (Тбилиси):
Беларус - Грузия 3:0 (25-8, 25-11, 25-12)
Италия - Хърватия 3:2 (25-23, 25-21, 19-25, 10-25, 15-11)
Класиране: 1. Италия 3 поб 8 тчк,  2. Беларус 2 5, 3. Хърватия 1 5, 4. Грузия 0 0.

Група "C" (Баку):
България - Турция 3:2 (25-17, 10-25, 25-16, 20-25, 20-18)
Класиране: 1. Русия 2 поб 5 тчк, 2. България 2 4, 3. Украйна 0 2, 4. Турция 0 1.