Италия и Германия постигнаха идентични трисетови победи във вторите си срещи от Евроволей 2017.

Петгеймова победа на Франция заплете интригата в група "D" на Евроволей 2017

"Петлите" измъкнаха драматичен мач срещу Холандия

Италия се справи за 1 час и 36 минути със Словакия с 3:0 (25-14, 25-19, 25-20). По-късно Германия също загуби 53 точки срещу Чехия за 3:0 (25-19, 25-14, 26-20). Германците бяха по-бързи от италианците с 2 минути. Мачовете в група "B" се играят в Шчечин.

Бундестима след провала си на световните квалификации може да стане шампион на Европа, който не се е класирал за Мондиал. С Грозер в редиците си, макар и напълнял, германците се справиха с Италия в първата си среща, но може да срещнат Франция на четвъртфинал.

Италианците са както винаги с големи амбиции, но нямат открояващ се лидер. Някои считат, че те умишлено са загубили от Германия с цел да избягат от французите. За тяхна зла участ е възможно да играят все пак с "петлите" и това да стане още в плейофите.

Чехия и Словакия са представители на школа, която чрез Чехословакия има спечелена световна титла. Някогашните законодатели в този спорт вече отстъпват с много на най-силните.