Иран победи Полша с 3:1 гейма в мач от олимпийската квалификация провеждаща се в Япония. В отделните геймове 25-20, 25-18, 20-25, 34-32). С тази победа персите си осигуриха участие на  игрите в Рио през месец август. Поляците не играха с оптималния си състав, след като още вчера си осигуриха визи за игрите.

Бартож Курек влизаше само като резерва в отделните геймове. Стефан Антига реши също да съхрани Марчин Мордзьонек и Матеуш Мика. Най-резултатен беше отлично играещия в Япония Давид Коянрски с 29 точки. Артур Чалпук записа 21 точки. Независимо от негативния развой на мача полския треньор започваше всеки гейм с една и съща шестица и не си даваше много зор да извършва смени.

От иранците, които играха много вдъхновено, се отличи Шахрам Махмуди с 24 точки. Милад Ебадипур завърши с 12 точки. Иран отбеляза 10 директни точки от начален удар срещу 5 на Полша.

Снимка 237634

В първата среща за деня „кенгурата" прекършиха полета на китайците, като се наложиха над тях с 3:1 (25-23, 25-22, 20-25, 26-24). Така те останаха със шансове за визи за Бразилия. Китайците, които са изненадата на турнира, не можаха да неутрализират диагонала на австралийците Томас Едгар, който записа 21 точки. Нейтън Робертс завърши с 12 точки, а Айдан Зибел с 11 точки. За Китай най-резултатни бяха Жанг Чен с 17 точки, Дай Чиндао с 13 точки и Чен Лонгхай с 12 точки.

Утрешната среща между Канада и Китай ще трябва да определи четвъртия отбор за Олимпиадата. „Кенгурата" след днешната си победа също имат шансове, особено ако поляците решат да не се напрягат особено срещу тях.

„Дружина полска" и официално вече се класира за Рио

Световните шампиони спечелиха пета поредна победа

Европейският шампион Франция реши да си направи една по-дълга контрола и игра пет гейма срещу не особено силния отбор на Венецуела. Петлите спечелиха с 3:2 (25-21, 23-25, 25-11, 20-25, 15-9). Лоран Тили използава абсолютно всичките си играчи. През първите три гейма играха титулярите, а през следващите два резервите. Все пак най-резултатен беше титулярният диагонал Антони Рузие с 17 точки. „Креолите" спечелиха първата си точка и няма да са капо. Франция с тази победа и на теория си осигури визите за Рио. Съставът на турнира от самото начало предполгаше, че петлите няма да имат никакви проблеми.

Преди последната среща за деня между Канада и Япония класирането е: 1. Франция 5 победи - 15 точки, 2. Иран 5 - 13, 3. Полша 5 - 12, 4. Австралия 3 10, 5. Китай 2 - 8, 6. Канада 2 - 7, 7. Япония 1 - 3, 8. Венецуела 0 - 1.