Хебър (Пазарджик) запази първото място във волейболната Суперлига след категоричен успех над Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (25-11, 25-21, 25-19). Мачът беше от междинния 17-и кръг и се игра в зала "Васил Левски".

Класиране Суперлига 2018-2019

Домакините имаха превъзходство и в трите гейма. В първата част те оставиха съперника само на 11 точки. В следващите два гейма момчетата на Виктор Карагьозов се мобилизираха и успяха да бъдат сравнително равностойни.

Така пазарджишките "тигри" остават лидери в класирането с 15 победи и 41 точки. Дупничани са осми с 6 победи и 18 точки. Те са само с една победа пред деветия Дунав. Според сегашното класиране двата тима биха се срещнали в първия кръг от плейофите.

В следващия кръг в неделя Хебър гостува в Русе на Дунав, а Марек приема Черно море.