Отборът на Хебър (Пазарджик) спечели Купата на България по волейбол при мъжете. Във финала, игран в зала "Васил Левски" в Пазарджик, възпитаниците на старши треньора Камило Плачи направиха пълен обрат и победиха Дея Спорт Бургас с 3:2 (15:25, 21:25, 25:22, 25:19, 15:12) гейма. По този начин Хебър защити трофея си от миналата година и спечели общо за четвърти път в историята си Купата на страната.

Бивш италиански национал подписа с Хебър

Джулио Саби има медали от най-голеите спортни форуми

Двата тима изиграха равностоен и интригуващ двубой, в който Дея Спорт поведе с 2:0 гейма с много ефективна игра в нападение и на блокада, но след това домакините от Пазарджик, вдъхновени от подкрепата на публиката в собствената си зала, вдигнаха значително нивото си на игра във всички елементи и стигнаха до пълен обрат, за да спечелят трофея.

Двубоят започна силно за гостите от Бургас, които поведоха с 6:1 точки след серия от успешни блокади, което накара старши треньора на Хебър Камило Плачи да вземе прекъсване. След него обаче Дея Спорт отново показа добре организирана игра в защита и отвори аванс от 10:2, който увеличи в хода на гейма до 21:12. Това бе решаващо за крайния изход на първата част, която гостите от Бургас спечелиха с 25:15.

Снимка 603361

Източник: startphoto.bg

Вторият гейм бе много равностоен. Хебър поведе с 2:0, но бързо изпусна преднината си и Дея Спорт обърна до 6:4. Играчите на Камило Плачи обаче отново изравниха и двата тима вървяха точка за точка до 18:18. Тогава гостите от Бургас направиха серия от три поредни точки след успешна брейк точка на Николай Учиков и атака в аут на Тодор Алексиев. Така Дея Спорт поведе с 21:18 и не изпусна аванса си до края на гейма, за да затвори и втората част след 25:21.

Съдийски семинар с треньори от клубовете в Националната волейболна лига се проведе в Пазарджик

Събитието се организира от НВЛ съвместно с НСВК

Хебър стартира силно третия гейм и поведе с 5:2. Гостите обаче обърнаха до 7:5 след серия от силни сервиси на Тодор Вълчев. Шампионите от Пазарджик бързо наваксаха изоставането си в средата на частта и поведоха с 18:16. Волейболистите на Камило Плачи отвориха преднина от 5 точки при 22:17 и не изпуснаха инициативата, за да намалят изоставането си на 1:2 гейма след 25:22 в третата част.

Домакините повишиха значително ефективността на сервиса си в началото на четвъртия гейм и това разколеба посрещането на Дея Спорт, което позволи на Хебър да излезе напред в резултата с 10:5. Шампионите увеличиха преднината си в хода на гейма и затвориха частта след 25:19, с което вкараха мача в решителен пети гейм.

В тайбрека Хебър бе концентрираният отбор в ключовите моменти и така тимът от Пазарджик стигна до крайния успех след 15:12 в петата част.