Хебър не остави съмнения, че е по-добрият отбор от Нефтохимик и го победи с 3:0 (25:19, 25:23, 27:25) във финала за Купата на България. Срещата се игра в зала "Младост" в Бургас.

Срещата беше повторение на миналогодишния финал, в който "тигрите" от Пазарджик се наложиха драматично след 3:2 гейма. Така Хебър спечели втора поредна Купа на България.

Първият гейм започна с аванс за домакините, за да се стигне до равенство при 7:7. Последва добра игра на Хебър, които дръпнаха с 16:10.

Възпитаниците на Атанас Петров поведоха с 21:13. Атака на Александър Ляфтов изведе Хебър до геймбол 24:18. Успехът за тима от Пазарджик дойде след атака на разпределителя Георги Братоев - 25:19.

Втората част също започна равностойно, след което "тигрите" дръпнаха с две точки, които поддържаха до края на гейма за 25:23.

В края на третия след две грешки на Брадли Гънтър, Нефтохимик получи топка за спечелването му. Канадският диагонал компенсира едната си грешка и "тигрите" изравниха за 25:25. Страхотно спасяване в защита и невероятен блок на Теодор Тодоров за 26:25 за Хебър. Контра блок-аут на Гънтър - 27:25 и 3:0 за Хебър, които защитиха трофея си.