Лидерът във волейболната Суперлига Хебър постигна трудна победа срещу новака Дунав в Русе с 3-2 (29-27, 25-23, 23-25, 23-25, 15-8) в мач от 18-ия кръг.

Теодор Салпаров: Съдиите съумяха да ги подкрепят брутално

Играещият спортен директор призна превъзходството на съперника

Хебър остана начело с 16 победи и 43 точки, а Дунав е на девето място с 5 победи и 16 точки. Русенци бяха близо до застигане на Марек на осмо място, гарантиращо участие в плейофите.

Първият гейм беше много оспорван и "тигрите" успяха да го затворят при петата си възможност. В следващите три части също се игра точка за точка и всичко трябваше да се реши в тайбрек. В него възпитаниците на Атанас Петров бяха категорични за 15-8.

Класиране Суперлига 2018-2019

В следващия кръг Хебър има лесен мач в четвъртък, 21 февруари с аутсайдера Миньор, а русенци гостуват два дни по-късно във Варна на Черно море.