Хебър спечели Купата на България по волейбол, след като победи Нефтохимик с 3:2 (27:25, 18:25, 23:25, 25:22, 15:7) във финала, игран в Пазарджик.

Това бе първа купа за хебърци. Това всъщност е и вторият, най-голям успех в цялата история на пазарджишкия волейбол след шампионската титла спечелена през 1947 година от тогавашния Чавдар.

Хебър спечели първия гейм, но след това загуби следващите два.

В четвъртия гейм домакините имаха аванс от няколко точки и в крайна сметка успяха да изравнят за 2:2 след 25:22.

В началото на решителния пети гейм домакините от Хебър поведоха с 4:1 след силна атака на Алекс Симеонов последвана от мощна контра и страхотен блок на Брадли Гънтър. Размяната на полетата пък дойде при 8:4 за "тигрите" след нова отлична блокада, този път на Венци Рагин. Ас на Ляфтов сложи край на мача за 15:7.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:2 (27:25, 18:25, 23:25, 25:22, 15:7)

ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Мартин Симеонов, Александър Ляфтов, Венцислав Рагин, Стойко Ненчев - Петър Каракашев-либеро

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ

НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев, Николай Учиков, Ален Джорджевич, Георги Петров, Стоян Самунев, Николай Къртев - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.

Историческо: Хебър ще играе на финал за Купата на България