Хегемонът в българския волейбол - Хебър (Пазарджик), излиза тази вечер от 19:00 часа срещу Алурон Варта Заверцие в първия си домакински двубой от груповата фаза на Шампионска лига. Селекцията на Камило Плачи попадна в група В на надпреварата, където още са Халкбанк и германците от БР Волей.

Отборът се надява да постигне първа победа в настоящото издание на турнира пред своите привърженици, тъй като като в първия кръг претърпя поражение с 2:3 в гостуването на Берлин РВ, въпреки че имаше преднина от 2:0 гейма. Днешният им съперник пък стартира убедително, записвайки успех над турския Хлакбанк (Анкара) с 3:1 гейма.

Пазарджиклии по всяка вероятност ще бъдат без австрийския разпределител Александер Туш, а със сигурност аут за сблъсъка с бронзовите медалисти от първенството на Полша е бившият национал Николай Николов, който е с травма.

Сблъсъкт може да гледате от 19:00 часа пряко в ефира на MAX Sport1.