Носителят на "Купата на България" по волейбол Хебър измъкна петгеймова победа срещу Левски в София с 3-2 (25-21, 25-10, 18-25, 22-25, 15-11). Срещата от кръг №14 от Суперлигата беше много оспорвана и интересна и се игра пред 800 зрители в зала "Христо Ботев".

Класиране Суперлига 2018-2019

С този успех момчетата на Атанас Петров излязоха начело в класирането с 13 победи, 1 загуба и 35 точки. Днес ще се изиграят още 3 срещи от кръга, като досегашният лидер ЦСКА гостува утре в Монтана. В събота Хебър ще домакинства на коравия отбор на Пирин (Разлог), а Левски ще гостува във Варна на Черно море.

Силният начален удар на пазарджиклии измъкна оспорвания първи гейм с 25-21. Във втората част Хебър доминираше и "сините" взеха само 10 точки.

Ключово влизане на Алекс Николов наклони везните в полза на столичани. С негов ас Левски се върна в мача след 25-18. Възпитаниците на Владимир Николов доминираха до 23-17. Късните опити на гостите за връщане се оказаха безрезултатни и след 25-22 за Левски се стигна до тайбрек.

В петата решителна част Хебър тръгна ударно и резултатът стана 5-0. Домакините нямаха намерение да се дадат лесно, заиграха по-окрилено и намалиха изоставането си при 11-13. Тива се оказа недостатъчно и "тигрите" пречупиха крилете на "сините" и спечелиха с 15-11.