Хебър поведе на Нефтохимик в битката за волейболната титла на България. "Тигрите" се наложиха над шампионите с 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:17) в Пазарджик, в първата среща от заключителната фаза на надпреварата.

Първият гейм премина през редица обрати - от 4 точки в полза на гостите до 3:7 до 3 аванс за пазарджиклии при 15:12 и 22:19, за да се стигне до 22:22, две възможности за затваряне на частта от домакините и в крайна сметка 25:27.

Втората част бе изключително оспорвана, като нито един от двата тима не успя да поведе с повече от 2 точки в гейма. Поредното равенство дойде при 23:23, а след това Хебър успя да спечели две поредни точки и да затвори гейма.

Хебър на Сашо Попов изстрада мястото си на финал след нова драма

На финала чака Нефтохимик 2010 (Бургас)

Третият гейм не бе толкова драматичен, след като тимът от Пазарджик успя да поведе с 14:8 и да поведе в общия резултат с 2:1 гейма след 25:16. Пазарджиклии запазиха концентрация и в четвъртата част отново подходиха агресивно и поведоха със 17:10.

Шестте аса, реализирани от тима, воден от Александър Попов, помогнаха на тима да затвори частта с 25:17 и с това да поведе във финалната серия на шампиона Нефтохимик.

Най-резултатен в двубой бе Брадли Гънтър с 21 точки, а Александър Ляфтов добави 15. За гостите от Бургас най-много точки реализира Валентин Братоев, който завърши с 16. Николай Николов остана с 14.