Хебър победи с 3:2 (25:22, 22:25, 25:22, 25:27, 20:18) като гост Монтана в двубой от 11-ия кръг в първенството на България по волейбол за мъже. Шампионите завършиха годината с победа, която ги изкачи на първо място в класирането с 26 точки.

Гостите повеждаха на два пъти, но Монтана успяваше да се върне в двубоя и също беше близо до успеха.

В четвъртата част монтанци взеха аванс от 23:21, но участникът в Шампионската лига направи три поредни точки, но пропусна мачбол. На свой ред домакините се възползваха от шанса си и изравниха при драматичното 27:25.

В тайбрека Монтана поведе с 5:2, но Хебър изравни до 5:5. Смяната на полетата дойде при 8:6 в полза на домакините. В края на гейма "тигрите" постигнаха обрат, но пропуснаха нови пет мачбола. Все пак шампионите приключиха двубоя в зала "Младост" едва от седмата си възможност при 20:18.

Най-резултатен за Хебър стана Симон Хирш с 29 точки. Сътоборникът му Якопо Масари добави още 16 точки.

За домакините в мача, продължил близо три часа, с 25 точки се отличи Любослав Симеонов.

В друг мач от кръга Дея спорт победи с 3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:20) като гост Пирин Разлог.

Бургазлии постигнаха обрат, след като изоставаха в резултата след първия гейм. Решителна за крайния изход се оказа третата част, когато Дея спорт поведе с 12:10 и 20:16, за да постигне краен успех при 25:22.

Най-резултатен за победителите стана Тодор Вълчев с 14 точки. Валентин Братоев добави още 11 точки за Дея. Отборът от Бургас е на седмо място в класирането, докато Пирин заема деветата позиция.