Лидерът в мъжкото волейболно първенство Хебър (Пазарджик) спечели трудна петгеймова победа срещу Добруджа с 3-2 (25-19, 27-25, 20-25, 26-28, 15-8). Срещата е от междинния девети кръг и се игра в препълнената зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Владо Николов с основен принос за успеха на Левски над Пирин (Разлог)

"Сините" взеха мача с драматичното 3:2 гейма

С този успех "тигрите" остават начело с 9 победи от 9 двубоя и 25 точки. Добруджа е на четвърто място с 5 победи, 4 загуби и 18 точки. В следващия кръг Хебър е домакин на Черно море, А Добруджа ще приеме Пирин (Разлог).

Домакините от Хебър взеха първите два гейм. Във втория играта се завърза, но все пак пазарджиклии го измъкнаха с 27-25. След това малко неочаквано гостите взеха инициативата и останаха в мача. В четвъртия гейм момчетата на Пламен Христов измъкнаха драматичните последни разигравания и вкараха мача в тайбрек. В него най-силният отбор в момент нямаше проблеми за категоричното 15-8.

Канадският национал Брадли Гънтър заби 24 точки. Блокът направи 1 блок и 2 аса за победата. Македонският посрещач Александър Ляфтов реализира 21 точки, с колкото завърши и Мартин Симеонов.

За Добруджа Велизар Чернокожев беше над всички с 25 точки , а Игор Антонюк се отчете с 11 точки.

Хебър: Иван Станев 3, Брадли Гънтър 24, Александър Ляфтов 21, Мартин Симеонов 21, Стойко Ненчев 11, Венцислав Рагин 11 - Петър Каракашев-либеро (Светослав Станков, Дафин Коцаков, Георги Чалъков, Спас Байрев, Иван Тасев)
Старши треньор: Атанас Петров

Добруджа: Александър Мжелски 1, Велизар Чернокожев 25, Игор Антонюк 11, Александър Николов 1, Денис Чавдаров 8, Александър Кордев 8 - Николай Тодоров-либеро (Светослав Арнаудов 9, Виктор Костадинов)
Старши треньор: Пламен Христов