Отборът на Губерния (Нижний Новгород), чийто треньор е българинът Пламен Константинов, спечели убедителна победа в първия финален мач за Купата на ЦЕВ.
Пред 2000 екзалтирани свои привърженици руснаците се наложиха над френския Пари Волей с 3:0 (25:15, 25:18, 25:21).

Това е и исторически успех заГуберния, който за първи път играе в европейски клубен турнир.

Диагоналът на Губерния Николай Павлов направи поредния си силен мач и завърши с 15 точки, но в днешния ден бе изпреварен по резултатност от Жероен Пол Тромел от гостите, който се отчете с 16.

Реваншът е във Франция тази събота от 21:00 часа, а на Губерния са необходими два гейма, за да триумфира с купата. В противен случай си осигури поне "златен гейм".