Волейболистите на Левски София се поздравиха с четвърта победа в първенството. Воденият от Андрей Жеков тим надигра Берое 2016 (София) с 3:0 (25:18, 25:19, 25:17) като гост в мач от седми кръг.

Левски е шести в таблицата с 14 точки (4 победи, 3 загуби), "зелено-белите" са на 13-а позиция с 3 точки (1 успех, 6 поражения).

"Сините" доминираха през по-голямата част от първия гейм, като единствено в средата позволиха на съперника да се доближи максимално.

Във втория гейм гостите, водени от Андрей Жеков, отново бяха водещи и още по-категорични и увеличиха аванса си на 2:0 гейма.

Третата част продължи с равностойна игра на двата отбора. След 14-та точка Левски пое инициативата и дръпна, като до края не срещна повече проблеми.

Най-резултатен бе Гордан Люцканов с 16 точки (1 блокада), с 12 точки завърши Венислав Антов (2 блокади). 10 точки добави Светослав Гоцев (2 аса, 1 блокада). За съперника Симеон Александров се отчете с 10 точки (2 аса) и бе единственият с двуцифрен актив.