Мъжкият отбор на Ираклис (Солун, Гърция) направи огромна крачка към Финалната четворка в Шампионската лига, след като спечели като гост с убедителното 3:0 (25:21, 27:25, 25:18) първия четвъртфинален мач с Фридрихсхафен (Фридрихсхафен, Германия), съобщава Bulgarianvolley.com .

Немският гранд имаше възможност да потърси обрат в резултата, след като във втория гейм имаше 5 точки преднина, а после стигна и до два поредни геймбола, които не успя да превърне в печеливш коз.

Българският волейболист Пламен Константинов изигра срещата като титуляр и отбеляза 6 точки (5 атаки, 1 блокада) за победителите. Другият българин в Ираклис Тодор Баев, който се присъедини към отбора през зимната пауза, няма картотека за евротурнирите и съответно не взе участие в мача.

Реваншът в Гърция е на 11 март, като Ираклис трябва да спечели 1 гейм, за да се класира за Финалната четворка в Прага (Чехия) на 4 и 5 април.