Франция победи Словения с 3-2 (13-25, 22-25, 25-14, 25-21, 15-9) и е първият финалист на олимпийската волейболна квалификация, провеждаща се в Берлин (Германия). "Петлите" сега очакват кой по-добрия от сблъсъка България - Германия, който ще започне в 21:10 часа. Нашите момчета вече победиха този съперник в предварителната група в петгеймов трилър.

България - Германия, 8 години по-късно

България - Германия 20-25, 23-25, 25-20, 23-25, малко не достигна

Мачът в "Арена Армеец" през 2012 доведе до сътресения в българския волейбол

Европейските вицешампиони станаха жертва на волейболното правило: "Кой не бие с 3-0, пада с 2-3". Маът продължи 2 часа и 12 минути.

В първия гейм словенците имаха огромно предимство и водеха с голяма разлика. Частта беше спечелена с разгромното 25-13.

Французите опитаха да реагират и играха точка за точка до 9-9. Словенците дръпнаха, увеличиха разликата и поведдоха с 2-0.

В третата част европейските вицешампиони доминираха до 10-8, но тогава "петлите" направиха серия от 7 точки. Това накара словенците да се ориентират към следващата част и французите намалиха след 25-14 в тяхна полза. В този гейм Антоан Бризар смени в началото основния разпределител Бенжамен Тонюти.

Инерциията беше използвана от момчетата на Лоран Тили, които вкараха мача в тайбрек след 25-21.

В решаващата част французите поведоха от самото начало и поддържаха комфорна разлика от 3-4 точки. Така те могат да се класират за Токио 2020 след две загуби в Берлин.