Финландия постигна първата си победа на 19-то Световно първенство по волейбол. Суоми се наложи в четири гейма над Куба с 3-1 (25-19, 25-19, 20-25, 25-17) за 1 час и 57 минути.

Класиране в група "D" нa Световното първенство по волейбол 2018

Срещите се играят във Варна

Победителите бяха френетично подкрепяни от многобройни си фенове, които пътуват навсякъде със своите любимци. Този успех е сериозна заявка за четвъртото място в група "D", мачовете от която се играят във Варна.

Финландците бяха по-стабилни през по-голямата част от двубоя, но се отпуснаха малко в третия гейм. В последната част доминацията им беше пълна и когато резултатът стана 17-7 за тях крайният изход от ясен.

Снимка 378435

Източник: fivb.org

Ако успеят да са класират за следващата фаза финландците най-вероятно ще се преместят в Италия, където ще изиграят още три срещи пред верните си фенове.

Урпо Сивула, Марйус Каурто и Анти Маакинен бяха най-резултатни с по 12 точки. Мигел Суарес заби 17 точки за Куба.

Утре от 17:00 часа Куба ще играе третия си мач във Варна срещу Иран. Три часа и половина по-късно Финландия ще опита да се противопостави на Полша.