Волейболната националка Ева Янева подписа договор с китайския Тянджин Бохай Банк, съобщава най-големия волейболен сайт в Италия volleyball.it.

30-годишната посрещачка, която в момента играе за България в световното Гран При, ще бъде втората чужденка в тима след американската звезда Дестъни Хукър. За последно Янева игра за румънския КСМ (Букурещ), с който спечели бронзовите медали в местната Дивизия А1. Ева Янева ще бъде втората българска волейболистка в китайското първенство, след като през изминалия сезон Славина Колева игра за местния Сичуан.

Отборът на Тянджин е най-титулуваният клуб в Китай, като е ставал 9 пъти шампион на страната и два пъти вицешампион. През последния сезон, обаче, Тянджин завърши на незавидното 7-мо място в крайното класиране на китайския шампионат.